ALT EKSTREMİTE PROTEZLER

Mikroişlemcili Diz Eklemi

Mikroişlemcili bacak protezi gündelik hayatta yüksek stabilite ve bağımsızlık beklentisi olan hastalar içindir. Aynı zamanda mobilite ve özgürlük de söz konusudur. Diz eklemi, kompleks bir sensör sistemi ile denetlenir. Bu sensör sistemi sayesinde, değişen yürüme hızlarına uyum sağlanmaktadır. Emniyetsiz durumlarda bile, örneğin yavaş-hızlı yürüme, engelleri aşarak ve merdiven inerken tüm bu günlük hareketleri mümkün kılar.

treatments-details

Diz Üstü Modüler Protez

Diz üstü protez sistemleri, modüler ve klasik olarak ikiye ayrılmaktadır. Fakat, klasik protezlerin eski kullanıcılar dışında pek tercih edilmediği söylenebilir. Modüler protezler soket, diz eklemi, modüler birleştirme parçaları ve ayak parçasından oluşur. Diz üstü protezlerinde soket sistemleri genellikle vakum tekniği ile imal edilir. Dizaynına göre quadrilateral, cad-cam ve mass olarak farklı güdük tipleri için soket çeşitleri vardır. Protez güdüğe bir elastik bandaj veya protez giydirme kılıfı yardımı ile giydirilir, bandaj soketin içinden tamamen çıktıktan sonra soketin ucuna ventil takılır ve soketin içindeki hava tamamen çıkarılarak oluşan vakum sayesinde tam tutunma sağlanır. Protezi çıkarırken soket ucundaki ventili çıkarıp güdüğünüzü çekmeniz yeterli olacaktır. Bu protez sistemlerinde, vücut ağırlığı, insan vücudunda ağrıyı en az hisseden kısım olan tuber iskium kemiğinden taşıtılır.

treatments-details

Aktif vakum sistemli diz altı protezleri (Protezde daha sağlam tutuş)

Aktif Vakum bir süspansiyon sistemidir. Bacak protezinin güdükle daha sağlam bağlatısını sağlar.

Aktif vakum sistemleri havanın neredeyse tamamını liner ile soket arasından dışarı pompalar. Sistem kullanıcının aktivite seviyesine ve ihtiyaçlarına uyarlanır. Soket ve protez arasındaki sıkı bağlantıyı sağlamasının yanında, güdük volümünü de dengeler. Sıkı tutuş, protezin kullanımını da olumlu etkiler. Diz altı için eşit derecede uygundur.

treatments-details

Dizliksiz Aktif Vakum Protezler

Dizliksiz Vakum; dizlik hissi ve kısıtlamaları olmaksızın vakumlu süspansiyonun güvenliğini ve bağımsızlığını sunar. Bu gelişmiş sistemi, hacim dalgalanmalarını etkili bir şekilde çözer ve Karbon ayak teknolojisi ile tamamen uyumludur. Yumuşak doku hacminin stabilize edilmesine ve sonuç olarak daha etkin bir süspansiyonun sürdürülmesine yardımcı olan distal vakum oluşturma kapasitesi ile benzersizdir.

treatments-details